Jak być produktywnym w pracy, zwłaszcza, gdy wykonujemy tak nudne zajęcie, jakim jest księgowość. „Warszawa Dla Księgowych” to łączna kampania, Towarzystwa Księgowych Polskich oraz Towarzystwa Psychologów Zawodu, na rzecz zapobiegania zawodowemu wypaleniu. W ramach warsztatów będą miały miejsce m.in. warsztaty z organizacji czasu pracy. A my już dziś przedstawiamy Wam kilka wskazówek, które pomogą Wam lepiej zarządzać czasem.
Po pierwsze, nie myl „bycia niesłychanie zajętym” z wydajnością. To, że co chwila odbierasz telefony, odpowiadasz na listy (nie zawsze służbowe) i biegasz po piętrach z papierami, nie znaczy, iż twoja robota posuwa się na przód. Zobacz z boku i pomyśl, ile z czynności, które robisz, przynosi owoc w postaci wykonania zobowiązania.
Po drugie, nie pomyl czegoś, co jest pilne, z czymś, co jest ważne. Zdarza się, że te dwie rzeczy nie dają się pogodzić. Od czasu do czasu to pilne może jednak zaczekać (np. pozycjonowanie korespondencja), a to ważne będzie ilustrowało twoją pracę.
Po trzecie, zweryfikuj, ile czasu w ciągu ośmiu godzin pracy poświęcasz na konkretne zadania. Jak często odrywasz się od roboty, by wykonać telefon, sprawdzić firmową lub osobistą skrzynkę mailową lub wejść na portal społecznościowy? Pomyśl, z ilu czynności możesz się wycofać, by wychodzić z pracy o czasie z poczuciem, że to, co miałeś zrobić, wykonałeś bez zarzutu?
Po czwarte, ustal sobie grafik dnia: od najistotniejszych po mniej ważne rzeczy. Staraj się nie wykonywać prac, które nie przynoszą konkretnych i wymiernych efektów.
Po piąte, zrób codziennie rano check-listę wszystkich rzeczy do zrobienia i odznaczaj, aż do końca. A to, czego nie zdążysz, wprowadź, jako numer jeden na następny dzień. Uciechy, typu Internet czy to co cię na ogół w ciągu dnia rozprasza, zostaw na sam finał pracy, jako premię, na którą zasłużyłeś.
Stosując się do tych kilku rad z pewnością będziesz bardziej zadowolony z wykonywanej pracy.
Post Footer automatically generated by Add Post Footer Plugin for wordpress.